Інженерно-геологічні вишукування – це невід’ємний елемент, який передує будь-якому зведенню споруд. Їх проводять для того, щоб отримати необхідні дані для проектування, будівництва та правильної експлуатації об’єктів, а також дізнатися точну інформацію про місцевості та ґрунти.

Звичайно, багато хто скептично ставиться до інженерно-геологічних вишукувань і не бажає витрачати гроші на це. А даремно! Так, багатьом здається, що як має статися непоправне, то ніякі розрахунки та дослідження не допоможуть. Ніхто не хоче викласти зайву копійку, щоб перестрахуватись, адже саме будівництво забирає величезну кількість грошей.

Однак, не можна ігнорувати геологічну будову території, на якій плануєте здійснювати будування споруди. Адже наслідки можуть бути просто катастрофічними. Обвали, зсуви, просідання, розтріскування – все це може чекати на будівлю, якщо ви не проведете попереднього дослідження. І повірте, за ці наслідки прийдеться викласти більшу суму, ніж за попереднє обстеження території, яке дозволить вам спати спокійно.

Як саме виглядає процес інженерно-геологічних вишукувань?

Перш за все, спеціалісти збирають та обробляють інформацію про певний об’єкт чи місцевість, а також аналізують раніше проведені роботи. Саме на цьому етапі уважно вивчається рельєф, кліматичні умови, геологічна будова та специфіка ґрунтів. А також звертається особлива увага на техногенні впливи та склад підземних вод.

Наступним етапом є маршрутні спостереження території. Це означає, що фахівці здійснюють візуальну оцінку рельєфу, тобто оглядають місця вишукувальних робіт. Приділяти найбільшу увагу варто слабостійким територіям з небезпечними геологічними процесами.

Під час буріння експерти визначають глибину залягання підземних вод та відбирають зразки ґрунту, щоб визначити їх склад. Одночасно з цим процесом проводять польові дослідження, а саме статичне та динамічне зондування. Це допомагає оцінити мінливість складу і властивості ґрунтів. А також визначити ступінь ущільнення та зміцнення ґрунтів у часі.

Якщо є загроза формування підземних вод та можливість забруднення водоносних горизонтів при експлуатації споруди, спеціалісти проводять гідрогеологічні дослідження. Вони допоможуть у майбутньому запобігти підтопленню приміщення.

Щоб визначити стан та властивості ґрунтів, а також ступінь їхньої витривалості, виконують лабораторні дослідження. Завдяки їм можна спрогнозувати, як саме ґрунт може змінитися у процесі будівництва та експлуатації споруди.

У кінці процесу експерти складають докладний звіт, описуючи всі зроблені дослідження та роблячи прогнози на майбутнє. А саме, чи є дана територія придатною для будівництва.

Хто може якісно виконати весь комплекс робіт по інженерно-геологічних вишукуваннях?

Без сумніву, успішність реалізації проекту в першу чергу залежить від команди фахівців. Лише люди з великим досвідом роботи та з сучасним обладнанням можуть провести якісне дослідження та зробити дійсно правдиві висновки.

Компанія «Укргеопроект» має в своєму складі саме таких професіоналів. Вони проведуть повний та швидкий комплекс інженерно-геологічних вишукувань. Нададуть вам вичерпну інформацію про властивості ґрунтів, а також рекомендації з усунення несприятливих умов.

Ви будете приємно здивовані нашими цінами та достовірністю наших висновків.

Звертайтеся до нас! Ми допоможемо вам вибрати міцний та надійний фундамент. Телефонуйте і ви не пошкодуєте! Адже якісні інженерно-геологічні дослідження – це гарантія довговічності споруд.